najdroższa

Moderatorzy: DJ_Cube, MAster

najdroższa

Postprzez jacko » sobota, 27 stycznia 2018, 09:24

Syntezatory kręcą kołami i kierownicą, perkusja przesuwa samochód do przodu, a zagrane na pianinie akcenty to budynki widziane zza szyb naszego Forda. Kierowca właściwie potrzebny do bycia świadkiem tego spektaklu. Idealnego połączenia przestrzeni fizycznej, muzycznej i mentalnej. I tego, że samochód może być czymś więcej niż tylko środkiem transportu z A do B.
jacko
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 17:14

Postprzez » sobota, 27 stycznia 2018, 09:24

 

Re: najdroższa

Postprzez jacko » piątek, 13 listopada 2020, 16:02

W liście do przywódców Unii mówi, że polski parlament może się nie zgodzić na powiązanie wypłat z praworządnością.

Polski premier zgodził się na taki mechanizm w lipcu. Co się więc zmieniło? Morawiecki uważa, że obecnie proponowane przez unijne władze rozwiązania nie są zgodne z tamtymi ustaleniami.
Co oznacza weto wobec unijnego budżetu? Eksperci nie są zgodni, czy zapowiedź weta to nie jest ciągle element negocjacyjnej gry z Brukselą. Janusz Lewandowski, były komisarz UE ds. budżetu, przypomina w rozmowie z money.pl, że już kiedyś wetem zagroził brytyjski premier David Cameron. Ostatecznie jednak to tego nie doszło - a Cameron utargował korzystne dla swojego kraju budżetowe cięcia.
Unijny budżet na lata 2021-27 to ponad bilion euro. Oraz dodatkowe 750 mld euro z Funduszu Odbudowy, który ma pozwolić krajom UE pokonać kryzys związany z koronawirusem. Polska ma otrzymać łącznie, według rządowych wyliczeń, 776 mld zł (według listopadowych kursów).
jacko
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 17:14

Re: najdroższa

Postprzez jacko » piątek, 13 listopada 2020, 16:04

Jakie są jednak możliwe scenariusze, jeśli do weta faktycznie dojdzie i polski parlament nie ratyfikuje unijnego budżetu?
Jak mówią eksperci, teoretycznie nie będzie to katastrofa. Ale tylko teoretycznie. - Wtedy UE będzie działać na podstawie prowizorium budżetowego - wyjaśnia w rozmowie z prawnik i specjalista ds. europejskich z Uniwersytetu SWPS. Oznacza to, że na każdy miesiąc przypadnie 1/12 poprzedniego budżetu UE.Ten był opracowywany jeszcze, gdy w Unii była Wielka Brytania. Teoretycznie więc na krótką metę może być to korzystne dla Polski. - Jednak to oznacza tylko kontynuację dotychczasowych programów, nie będzie można rozpoczynać nowych - mówi dr Kowalski. Jak dodaje, to rozwiązanie może sprawdzić się tylko tymczasowo - na 2 czy 3 miesiące. Trudno jednak sobie wyobrazić, by Unia mogła trwać w ten sposób dłużej.O tym, że spotkanie o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbędzie się w stolicy Anglii dopiero za rok, wiadomo już od kilku miesięcy. Pandemia COVID-19 sparaliżowała cały międzynarodowy futbol i zmusiła UEFA do przełożenia turnieju, [urlhttp://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-raszyn który miał się odbyć aż w dwunastu krajach. Teraz na oficjalnej stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego http://udraznianie.waw.pl/przepychanie-rur-lomianki/ opublikowano dane, z których wynika, że na 160 respiratorów zajętych jest 158. Wynika z tego, że na http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-konstancin całe Mazowsze wolne są tylko dwa respiratory. Natomiast na 2445 łóżek zajętych jest 1845, Byłam dziś na cmentarzu po ogłoszeniu decyzji a tam ...tłumy. Rząd https://pogotowie-kanalizacyjne.warszawa.pl jak zwykle zrobił niedźwiedzią przysługę! Czy oni raz coś zrobią z sensem? Zapewniali że nie zamkną cmentarzy, przedsiębiorcy zainwestowali w kwiaty których już nikt nie kupi.... Rząd to https://pogotowie-kanalizacyjne.warszaw ... analizacji banda nieudaczników! Do dymisji! Akurat nie dziwi mnie ich decyzja. Gdyby dali znać 3 dni wcześniej, zdecydowana większość poszłaby w piątek wieczorem xd. https://pogotowie-kanalizacyjne.warszaw ... analizacji Co totalnie mijałoby się z celem. Jak ich nie lubię za manipulację konstytucją, zwłaszcza w przypadku aborcji, tak trzeba przyznać że rządzą ludem, upartym jak osły xd. Stan wyjątkowy też walną z dnia na dzień, oni nie mają już chyba za wiele do stracenia i teraz będą robić, cokolwiek uznają za słuszne.
Jakiekolwiek mecze międzypaństwowe zapewne wrócą nie wcześniej niż jesienią. Na razie nadzieję na powrót normalności kibice czerpią ze http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-brwinow wznowienia krajowych rozgrywek. Najpopularniejsza liga piłkarska na świecie, Premier League, wróciła 17 czerwca http://udraznianie.waw.pl Angielskie stadiony, które zwykle wypełniają się do ostatniego miejsca, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-r ... mazowiecki wciąż muszą być puste. Jednak od dwóch tygodni można chociaż obejrzeć mecz w pubie.lipca w Anglii pootwierały się salony fryzjerskie http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-milanowek teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Dla Anglików te ostatnie są głównym powodem do szczęścia - mówi prezes klubu IBB Polonii Londyn, mistrza Anglii w siatkówce. - http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-nadarzyn W różnych krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-zyrardow to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, Anglicylipca w Anglii pootwierały się salony http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-piastow fryzjerskie, teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Dla Anglików te ostatnie są głównym powodem do szczęścia -IBB Polonii Londyn, mistrza Anglii w siatkówce. - W różnych http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-pruszkow krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, AnglicyO tym, że spotkanie url=http://udraznianie.waw.pl/przepychanie-rur-lomianki o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbędzie się w stolicy Anglii dopiero za rok, wiadomo już od kilku miesięcy. Pandemia COVID-19 sparaliżowała cały międzynarodowy futbol i zmusiła UEFA do przełożenia turnieju, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-stare-babice który miał się odbyć aż w dwunastu krajach.

Dr Kowalski przewiduje, że to wszystko może spowodować wstrzymywanie wypłat dla Polski. - Mogę sobie wyobrazić taką narrację, że rząd będzie zrzucał odpowiedzialność na Unię. A konsekwencją może być wzrost antyunijnych nastrojów. I w konsekwencji referendum w sprawie polexitu. Mam nadzieję, że się jednak mylę - dodaje prawnik.
jacko
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 17:14

Re: najdroższa

Postprzez jacko » piątek, 13 listopada 2020, 16:05

Na razie jednak polexit trudno sobie wyobrazić, a poparcie dla członkostwa w Unii jest w Polsce bardzo wysokie. Unia też się nas sama z siebie nie pozbędzie. Dr Kowalski przypomina, że nie pozwalają na to traktaty.I zaznacza, że taki budżet mógłby być "straszakiem" dla Czech, które też pozostają przy swojej walucie. Czyli sygnałem, że bunt przeciw unijnym zasadom się nie opłaca. To też jednak wątpliwe - tworzenie osobnego budżetu dla strefy zajęłoby miesiące, a może i lata. A polskie weto oznaczałoby dla UE konieczność szybkiego działania.
Janusz Lewandowski woli nie przewidywać, co się może stać po ewentualnym wecie. - Jednak niezależnie od scenariusza, można powiedzieć, że to będzie spektakularny strzał we własną stopę - mówi.
- Widać, że to wszystko jest wielkim problemem dla Unii. Bo przecież jej założyciele myśleli o współpracy i zakładali dobrą wolę krajów członkowskich
Jak mówi, jest co prawda w międzynarodowym prawie "bomba atomowa". To możliwość wykluczenia jednego państwa ze wspólnoty w oparciu o Konwencję wiedeńską o prawie traktatów z 1969 r. Według eksperta teoretycznie dokument daje furtkę do wykluczenia Polski ze Wspólnoty. To jednak rozwiązanie raczej z serii science fiction.
Jak dodaje ekspert z SWPS, można też sobie wyobrazić stworzenie osobnego budżetu UE dla strefy euro. - Proszę spojrzeć, obecnie większość krajów UE ma tę walutę - mówi ekspert. Jak dodaje, taki budżet mógłby pomóc ominąć Unii polskie czy węgierskie weto.
jacko
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 17:14

Postprzez » piątek, 13 listopada 2020, 16:05

 


Powrót do O Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron