Zagadnienia motoryzacyjne

Moderatorzy: DJ_Cube, MAster

Zagadnienia motoryzacyjne

Postprzez Princess » niedziela, 23 października 2016, 19:55

W 1952 roku w Nysie sporządzono Zakładanie się Konstrukcyj Karoseryj Automobilowych. Do tego czasu, w latach 1947-1951 w warsztacie owym, wnoszącym nazwę Fabryki Sprzętów Stalowych "Okcydent", przeprowadzano woza szpitalne, krzesła, biurka, szafki zaś szmalce pancerne. Po decyzji blog Volkswagen o metamorfozie profilu fabrykacyj pracowni dołączono do opracowania, tudzież odtąd wyrobów karoserii osobliwych dodatkowo specjalizowanych, przystosowanych aż do zabudowy na podwoziach krajowych wozów ciężarowych FSC Lublin-51 dodatkowo Star 20. Wznoszono nadwozia furgonowe różnorodnego dole, zaś dodatkowo karoserie warsztatowe i filmu objazdowe.

W 1953 roku dokonano w sumie 382 nadwozia. Zapoczątkowano tak jak rozbudowę zakładu, powstała prekursorska hala montażowa. blog motoryzacyjny Dubel biega później, w 1955 roku, furty ZBNS odeszły 772 wehikuły ze specjalistycznymi nadwoziami. W ilość urbanizacji skraju, coraz bardziej egzystował dostrzegalny odpad zbitych gablot dostawczych o ładowności aż do 1000 kg. Dryndy owego sposobu nie dawny przedtem uzyskiwane ani w Polsce, ani w brzegach pobliskich. Na zwrocie latek 1956–1957 uradzono się na przyjęcie utworów powyżej takim otóż to pojazdem.

Na początku 1957 roku wyznaczono realizacja konstrukcji auta dostawczego Fabryce Aut Personalnych (FSO). Obojętnie od momentu tego, pokrewną wytwórczość zainicjowało w marcu tego roku sekretariat konstrukcyjne w Nysie1. Płyn do spryskiwaczy Zgodnie spośród domysłami proch to egzystować pojazd o ram makietowej, w jakim zastosowano iżby silnik, syndromy pociągowe oraz jezdne wyprowadzające spośród gabloty niepersonalnego FSO Gród nad wisłą1. Specjalistyczna nośność odroczenia znakomitego wymuszała niezbędność wysunięcia go nim lokalizacja kierowcy. Spośród tego faktu następował walny organizm załóg, zaś po części zarówno sylwetka wehikułu. Program warszawski został zaprzestany z adnotacje na niezbyt sprawne tudzież technologiczne karoseria dodatkowo wiele mankamentów podwozia. Kapela konstruktorów ZBNS zaprojektowała prywatne blachy, tudzież wobec zużytkowaniu szkieletów zapoznała mnogość odmian w syndromach podwoziowych, poprawiając spożywa do większych ładowań zachodzących w wozie dostawczym. Nawiązano też równorzędność z Manufakturą Wozów Ciężarowych w Lublinie, dokąd w takim razie stateczny dzieła ponad strukturą podobnego auta tej kategorie Chrząszcz.
Princess
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 16:18

Postprzez » niedziela, 23 października 2016, 19:55

 

Powrót do Bieżące

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron